Nejde mi lucidně snít

Kategorie: Potřebuji radu
Vloženo: 6.6.2016 - 19:14
Zobrazeno: 325x
Začátek: 6.6.2016 - 19:04
Obsah příspěvku:

Zajímám se o lucidní snění, ale navodit ho mi dělá problém. V LD jsem se ocitla nanejvíš dvakrát a to neplánovaně. O WILD a podobných technikách vím a zkoušela jsem je, ale ani jedna mi nepomohla dostat se do lucidního snu. Jediná věc, která mi trochu pomáhá je snový deník. Docela mě zajímá, jak se člověk dostane do „obrazu“, co se mu míhá před usnutím před očima. Párkrát jsem se zastihla při pozorování nějaké scény, která mi najednou běhala hlavou, ale pak se postupně vytratila a já procitla. Může mi s tím někdo pomoct? Když tak napište metodu, která vám nejvíce pomáhá.

Pro psaní komentářů je vyžadováno přihlášení.

Flox

6.6.2016 - 19:51

WILD je pokročilá technika… jednodušší je uvědomit si sebe v již existujícím snu. Snový deník je dobrá věc. Můžu doporučit. Také pomáhá např. půlhodinová meditace před spaním… resp. během té půlhodiny myslet co nejméně a sledovat svoje myšlenky.

To na co se ve snu soustředíš se začíná zkvalitňovat. Sleduj ten obraz a zapoj např. hmat a další smysli. Důležité je o nic příliš neusilovat, ale spíše relaxovat a fungovat pasivně. Čím méně myšlenek a emocí, tím lépe pro kvalitu snu.

Robyer

7.6.2016 - 19:35

Jak je ta doporučená technika provádění testů reality přes den, což má způsobit automatické provedení testu reality i ve snu provedení testu reality i ve snu, tak to u mě takto nikdy nefungovalo. Nikdy jsem si ve snu neudělal test reality, ale rovnou jsem si nějak sám uvědomil, že je to sen.

Takže za mě bych řekl, že se ve snech promítne to, jak je člověk bdělý a přítomný v běžném životě (a k tomu buď použije ty testy reality, nebo meditaci, nebo cokoliv dalšího). Pak se ta bdělost sama projeví i ve snu.

Proto je důležitá i ta druhá část – psaní si snového deníku – aby si člověk vůbec zapamatoval, pokud se do nějakého LD dostal. To se mi párkrát taky stalo, že jsem si až v půlce dne uvědomil/vzpomněl, že jsem měl v noci vlastně LD.

Ale celkově je mívám jen výjimečně (taky je teď nijak aktivně netrénuju), takže moji zkušenost brát s rezervou :-)

Maťo

21.8.2016 - 14:01

podstata je veľmi dobrá snová pamäť , takže ak ju nemáš tak určite snový denník, bez snovej pamäte môžeš mať LD ale po prebudení si to nemusíš ani pamätať, ale zvyčajne je to tak že ak si to nepamätáš tak proste v sne nebolo prítomnej dosť pozornosti teda vedomia , ak sa zvýši snová pamäť tak je v sne dosť vedomia ktoré si ten sen zapamätá a tým pádom si len tak vieš uvedomiť že je to sen to je asi tak všetko potom pomáha ešte zámer mať LD

Komentářů: 3Strana: 1 
© 2009 - 2018 Robert Pösel, webdesign Jaroslav Bereza. Podmínky použití a ochrana soukromí. Generováno 0,65673s