Život mezi světy

Kategorie: Běžné sny
Vloženo: 4.6.2011 - 13:14
Zobrazeno: 379x
Začátek: 4.6.2011 - 2:00
Konec: 4.6.2011 - 9:00
Obsah příspěvku:

Už dlouho jsem semka nepsal žádný sen. Asi proto, že dle mého uvážení za to žádný nestál. Bylo to zejména kvůli maturitě, která mě směrovala jinam, než do mého nitra. Hned jak jsem skončil maturitu ale přišel sen, který mě zcela ohromil.

Jsem v nějakém městě. V neznámém městě, myslím, že to není součást mé snové reality. Nacházím se u nějakého supermarketu, kde u zadního vchodu pracovníci jakýmsi zvláštním způsobem pročišťují kávu. Káva je v takovém kontejneru, který je uzavřený a oni na něj lijí vodu. Z kontejneru se strašně kouří a dým se rozprostírá v širokém okolí, je nepříjemný, lidi kašlou a baví se o tom čištění kávy.

Najednou se něco stane a kontejner začne vřít a zářit, vyzařuje z něj jasně bílé světlo. Kontejner začíná všechno přitahovat k sobě a já začínám chápat, že vzniká černá díra… Snažím se tedy utéct, ale marně.

Ocitám se v červí díře (podotýkám, že souvislosti červí a černé díry jsem nikdy nestudoval) a letím obrovskou rychlostí. Vidím sám sebe i okolí jen jako jakousi mřižku, jakoby to nebylo zcela hmotné. (Jakoby obraz všeho byl proložen černými vodorovnými proužky) Během tohoto letu mě v duchu nějak napadají slova: „Život mezi světy“ ta slova jsou mi nějak povědomá a myslím na ně.

Skončil jsem zřejmě na jiné planetě a vstupuju do takového bytu v jeskyni který ale vypadá přesně jako normální byt, který všichni známe. Vlastně jsem navštívil jen jeden jeho pokoj. Najednou je tady i Katka (moje přítelkyně). Rozhlížíme se po bytě a něco hledáme, nacházím tady jakýsi kufr plný oblečení a je tam spousta podprsenek, takže v tom bytě asi bydlí žena. Pak mi nějak dochází, že mám žízeň a že musíme najít vodu. Je zde mnoho lahviček a baněk se zabroušenými zátkami, jejichž obsah vypadá jako voda, ale nemyslím si, že by to voda byla. Vypadá to jako byt nějaké chemičky (Katka se zabývá chemií). Katka jednu tu lahvičku otevírá a nalévá její obsah do nádobek ve tvaru želvy. Podává mi jednu s tím, ať se napiju. Moc nevěřím tomu, že to je voda, ale zkouším to. Šíleně to ale pálí a je to asi kyselina… Okamžitě strkám pusu i ruce pod proud vody a už je dobře. Pak nám oběma došlo, že tu je vodovodní kohoutek a že vodu jsme hledali zbytečně.

Ještě skloněný u dřezu koukám vpravo na lžičku, která je taky (nevím, proč) od kyseliny a leží na temně zeleném talířku. Kyselina zřejmě nějak reaguje s barvou talířku a lžička se začíná tavit a zářit.

Zde sen končí. Docela mě ten sen udivil a ohromil. Ihned ráno jsem vyhledal slova ‚Život mezi světy‘ a našel jsem stejnojmennou knihu od Donald Lee Williamse, kterou jsem si hned půjčil v knihovně a hodlám ji přečíst. Uvidím, kam mě sen zavede. ;-)

Pro psaní komentářů je vyžadováno přihlášení.

Robyer

4.6.2011 - 13:28

Super :good:
Kdyžtak informuj, jestli to mělo s tou knihou skutečně nějakou spojitost :)

Komentářů: 1Strana: 1 
© 2009 - 2018 Robert Pösel, webdesign Jaroslav Bereza. Podmínky použití a ochrana soukromí. Generováno 0,51336s