Diskuze

Přidat komentář:

Jméno: Kolik je: 0+3= (ověřovací kód)

1.2.2015 - 9:58

Flox

Ahoj, Michalo :-)
Během spánkový paralýzy můžeš zažít všelicos. Může to být třeba nějaká bytost a zrovna tak dobře to může být tvoje představa. Ve spankový představě se tvoje představy zjevují, protože částečně ještě spíš.

Souhlasím s tím, že nemá cenu se o těchle věcech bavit s někým kdo o to nestojí :-)

Věřit se dá máločemu. Doporučil bych nějakou zdravou míru nedůvěřivosti. Co se toho nasměrování týče, tak mě nasměrovalo tohle: http://www.milahelp.cz/…/view/59/35/http://www.milahelp.cz/…/view/54/35/

Mě ty knihy hodně daly. Ale je možné, že někomu jinému to nic nedá. Potom se mi zdají ještě dobrá videa s „Eduardem Tomášem“. Jestli chceš, tak se na to mrkni a uvidíš.

31.1.2015 - 18:52

Michaela111

Dobrý den,

netuším komu jsem se dopsala a jestli vůbec ještě někdo na tento e-mail bude reagovat, přesto to musím zkusit.
V posledních několika měsících jsem se začala zajímat o astrální roviny a o svět jako takový. Jsem velice zmatená, protože všechno o čem mi říkali, že jsou lži se mi teď zdá být pravdou.
Abych Vám to vysvětlila, první náznak toho, že je všechno trochu jinak, než jak nás učí ve škole přišel, když jsem pochopila jak funguje spánková obrna (paralýza), kterou „trpím“ od patnácti. Bohužel až o čtyři roky později jsem pochopila, že to nejsou jenom děsivé sny, ale něco mezi realitou a snem. Nicméně jak jsem se začala zajímat o toto téma, tak mi začali navazovat nějaké skutečnosti na sebe.
Nejsem věřící, ale při mé poslední paralýze jsem dala na radu z internetového fóra a zkusila „poprosit o pomoc“ bytost z jiné dimenze (?) – prosila jsem anděla. Nevím, jestli teď nezním jako blázen, protože jsem se o tom nikomu nezmínila právě z důvodu, aby mi nenasadili svěrací kazajku. Divné bylo, že mi tato bytost /energie/ doopravdy pomohla, protože paralýzu ukončila během vteřiny (jindy se trápím celé minuty a nemohu se ani pohnout, naštěstí nemám halucinace – vždy si držím zavřené oči, ze strachu, že bych něco „viděla“).
Internet je plný informací,kterým se mi nechce věřit, ale věřím jim, protože to jednoduše dává smysl. Chtěla bych o tomto světě studovat, chtěla bych se naučit být tak dobrý člověk, aby mi to karma oplácela, ale hlavně abych vedla spokojený život plný pochopení.
Jenže, jak říkám, jsem velmi zmatená, protože nevím čemu věřit. Proto Vás prosím, jestli by jste mi trochu nemohli poradit, popostrčit správným směrem, kde bych ve studování měla začít, abych pochopila proč vlastně na světě jsem a jak bych se mohla stát osvícenou (jestli to tedy jde).

Je mi 19 let a toto „tajemství“ nebo spíš tento objev mě velice tíží,jelikož jsem na něj sama. Přítel mi sice spánkovou paralýzu věří, protože jsem kolikrát probrečela celé noci, aniž bych věděla co to znamená, ale myslím si, že můj příběh o astrálních rovinách a uspořádání světa by nepochopil (ani se mu nedivím), proto hledám pomoc u někoho, jako jste Vy.

Děkuji Michaela

27.11.2014 - 12:48

Ellenis

Zdravím, :-) potřebovala bych radu nebo pouze názor a pohled na věc.
Už delší dobu se zajímám o lucidní snění a OOBE. Píšu si snové deníky a několikrát jsem už i kraťoučké LD měla. Párkrát jsem se pokoušela o OOBE, ale zatím bez většího výsledku. Nicméně jsem zažila několik podivných až děsivých zážitků. Nedávno jsem zkoušela techniku WILD a ležela jsem na boku (četla jsem totiž, že se tak dá zabránit spánkové paralýze) no a po nějaké době jsem měla zvláštní pocit, který se dá jen těžko popsat slovy. Měla jsem pocit, jako když se moje tělo otáčí na posteli a něco mne někam vtahuje, byl to naprosto reálný pocit cítila jsem všechno úplně dokonale a zároveň jsem věděla, že to není realita a že ve skutečnosti v klidu ležím na posteli. V tomto stavu jsem nic neviděla jen tmu. Všechno se začalo zrychlovat a vtahovat mne hlouběji a hlouběji. V tu chvíli jsem dostala panický strach že je to možná astrální cestování a něco mne vtáhne do špatné sféry. A tak jsem se snažila otevřít oči, ale jakoby mi něco bránilo je otevřít. Nicméně se mi nakonec podařilo otevřít je a probudit se, ale stálo mě to hodně úsilí. Tyto zážitky se potom několikrát opakovaly i v jiných podobách (které bych přirovnala k pádu nebo k horské dráze).. ale s menší mírou, vždy jsem to zarazila hned na začátku tím že jsem se „probudila“ protože jsem opět dostala panický strach.
Ještě jeden zážitek (ale ten byl možná spíše sen) jakoby jsem „vylétla“ z postele, ale ne sama, někdo mi pomáhal a držel mne za kotník a já jsem „letěla“ vzhůru nohama. Nad les nedaleko mého domu, ale uvědomovala jsem si, že ve skutečnosti ležím v posteli. Ale opět jsem toho moc neviděla, všude byla tma a mlha. jen jsem věděla, že jsem nad tím lesem…
Nicméně z toho mám takové smíšené pocity. nevím totiž jestli to co mne vtahovalo byl muj dochuvní průvodce nebo něco jiného, protože jsem z toho vždy na začátku měla příjemné pocity, které ale následně vystřídal strach…
Zároveň váhám nad tím, jestli to všechno nebyla jen spánková paralýza nebo jen přechod mezi bděním a sněním…

6.5.2014 - 21:59

Flox

Z jednoho zdroje jsem četl, že se tak děje u lidí v kómatu. Nicméně to lidé obvykle zapomenou. Ale tuhle informaci nemůžu potvrdit.

Co se týče mentálního těla, tak to se odděluje během snění. Ve snu máme jinou pozici těla než ve skutečnosti a hýbeme s mentálním tělem místo se skutečným.

Problém je i s definicí pojmů. To čemu mi říkáme astrální tělo může někdo považovat za mentální a naopak nebo i jinak.

Na mentální úrovni to jistě možné je. Často se o někom říká, že je duchem někde jinde. Pokud se dotyčnému podaří vědomě nebo nevědomě potlačit maximálně vjemy fyzického světa, tak opravdu bude duchem někde jinde.

Na hranici spánku jsem zkoušel zachovat si vjemy snového/mentálního a mít otevřený oči a vnímat současně fyzický svět. Dopadlo to tak, že jsem vnímal neviditelné ruce, kterými jsem mohl hýbat a na posteli leželi ruce fyzické, ve kterých jsem neměl cit a zdáli se mi jako cizí kus masa :-)

Omlouvám se, že neodpovídám přímo. Nechci se pouštět do spekulací typu „já si myslím“, ale raději pracuji s ověřenými informacemi a pokud mají alespoň trochu relevance k původní otázce, tak je sdělím.

5.5.2014 - 10:07

Robyer

@bree lars: Ahoj, nemám s tím osobní zkušenost, ale myslím si, že odpověď je „ano i ne“.

Pravděpodobnost, že by se ti něco takového samovolně stalo je podle mě naprosto mizivá. Ale myslím, že jsem někde četl, že se někdo dokázal „přepnout“ (nebo se mu to stalo samovolně? už nevím) na vnímání astrálního těla během chůze, kdy jeho fyzické tělo pokračovalo na „autopilota“.

Taky je otázkou, co by dle tebe byla příčina: jestli nejdřív omdlím a následně budu „v astrálním těle“ (což je myslím reálné) nebo jestli se náhodou „přepneš do astrálního těla“ a kvůli tomu omdlíš (to je myslím nepravděpodobné).

Třeba lépe odpoví někdo další… :-)

3.5.2014 - 16:16

bree lars

ahoj, je možné aby se moje astrální tělo někdy oddělilo samovolně? chápejte tak že půjdu po ulici, seknu sebou a tím se mi oddělí astrální tělo…je to jen příklad, ale je něco takového možného? a nemyslím chvíle na pokraji smrti

26.2.2014 - 23:58

Kim

Čauky, já myslím že jde tak trochu jen o slovíčkaření, a taky že OOBE zahrnuje AC, LD, Mentální cestování, atd…

9.2.2014 - 10:14

Flox

Odpověď neznám.
Ale když se podíváš do Brány k opravdovému zasvěcení od F. Bardona, tak podlé té knihy všechny moje zážitky a mnoho dalších na multideníku spadají pod „mentální cestování“. Astrální cestování je pak někde trochu jinde.
Jinak já v tom mám hrozný bordel a obávám se, že ostatní na tom nejsou o moc líp. :-D

9.2.2014 - 6:54

NetWorm

Nazdar, jsem tu tak nějak nový a jsem docela i nováček v OOBE, takže bych měl takovou otázečku. Tak jsem si to tu pročítal a tak nějak jsem si všiml, že ne vše co jsem si myslel souhlasí se zdejšími příspěvky. Dost mi tedy začaly splývat informace o tom, co je vlastně OOBE a AC. Moje představa o LS je taková, že se jedná o to, když člověk sní a ve snu si uvědomí, že je to sen a dostane se k úplnému vědomí, díky čemu může přejít do OOBE nebo AC. Ale právě o OOBE a AC jsem si myslel že jsou v podstatě stejné věci (vím čettl jsem si v nějakém příspěvku, že jde vlastně o úhel pohledu) ale co si tu tak čtu, tak mi něco podstatného asi uteklo, protože vlastně vůbec nevím co to to AC je. OOBE jsem sám vědomě zažil a zajímalo by mě jaký je v tom rozdíl, protože se mi zdá, že se do AC člověk dostane úplně stejně..

5.1.2014 - 17:16

Robyer

Flox: Ano, otočil. Pročítal jsem některé příspěvky s komentáři a uvědomil jsem si, že mít nejnovější nahoře značně ztěžuje jejich čtení. Snad si brzy převykneš :)

Číslování bych mohl přidat a ikonu ubrat, ale nechce se mi tady už nic moc měnit, použiju to na Everu…

Příspěvků: 91Strana: 1 23 ... 5 ... 10 »
© 2009 - 2018 Robert Pösel, webdesign Jaroslav Bereza. Podmínky použití a ochrana soukromí. Generováno 0,63042s