Multideník.cz končí!
Prosím exportujte si (po přihlášení) své záznamy a komentáře.
Web bude smazán 25.5.2018.
Případný kontakt: E-mail / Facebook (Robert Pösel)

Jak Agáve jde za svým úspěchem

Kategorie: Zamyšlení
Vloženo: 16.8.2012 - 22:31
Zobrazeno: 408x
Začátek: 16.8.2012 - 22:03
Obsah příspěvku:

Asi jste byli při pohledu na název článku zvědaví, jaké vylomeniny zde asi najdete.:-D Zklamu Vás však, protože to žádné vylomeniny nebudou (i když jak se to vezme, že). Opět to je jen další z mých velmi hlubokých (ehm) uvědomění.

Mám agáve doma, a mám ho už velmi dlouho. Dostal jsem ho od mého starého kamaráda, a bylo docela malinké. Měřilo na výšku sotva dva centimetry. Dnes po letech je víc, než desetkrát větší. Za nějakou tu dobu, co ho mám jsem si tedy nemohl nevšimnout, jak zvláštně roste. Agáve totiž roste tak, že z jeho středu vždy vyroste jeden list, který se ohne na některou stranu, a tím uvolní místo dalšímu listu, co bude vyrůstat ze středu rostliny. To ale není všechno, protože díky tomuto stylu růstu je vždycky některý z listů úplně vespod. A právě tento list vespod u mého agáve vždy dříve nebo později usychá, hnědne a odumírá. Dá se tedy říct, že agáve postupně ztratí všechny svoje listy.

Proč Vám to tedy všechno říkám… Je možné, že pohlížíte na Vaše neúspěchy jako na něco, co Vás tíží. Jako na něco, co Vám kazí Váš duchovní vývoj. Jako něco, co je Váš nepřítel, který Vás zpomaluje, a za co byste se měli stydět.

Podívejte se však zpátky na agáve. Agáve má také svoje neúspěchy – v podobě svých uschlých listů. Co však říká Agáve na své neúspěchy? Trápí se nad nimi, a utápí se v tom, co se nepodařilo tak, jak by si přílo? Ne, vůbec ne. Agáve svoje neúspěchy neřeší. Agáve se soustředí na ty svoje listy ve středu, protože ví, že ty jsou pro něho nejdůležitější. Protože ví, že nemá smysl plakat nad neúspěchy z minulosti, ale že záleží pouze na tom, co nového vytvoří.

A tak Agáve tvoří stále znova a znova trpělivě nové listy. A věřte nebo ne, Agáve je i přes své neúspěchy každým dnem větší a silnější. Míří stále vzhůru a nikdy se neohlíží zpět.

Spousta Vašich snah, mnoho Vašich teorií, Vašich důvěřivostí, Vašich absolutních přesvědčení o něčem, Vašich vztahů, Vašich přátel a přítelkyň, zanikne, zemře či odejde, nebo se prostě setkají s nezdarem. Jsou to však pouze jen jednotlivé listy na Vaší velké cestě, které jsou vždy bezvýhradně dočasné. Každá Vaše víra, každé vaše doufání, cokoli co máte má, a vždy bude mít svůj konec. Vše, co je kolem Vás skončí. Zůstanete tu jenom Vy, a Vaše nové listy ve středu, které můžete mocnou silou poslat, aby čelily vlivům okolí.

Inspirujte se agávem, nikdy neklesejte na mysli, buďte šťastní, a oslavujte život i ve chvíli, kdy přichází dělník s mačetou, aby vás pokosil pro výrobu Tequily. Ve chvíli, kdy dokážete s úsměvem čelit i vzduchem svištící mačetě, tak v té chvíli budete spaseni, osvíceni, nikdy nezapomenuti a nikdy neporaženi.

Mnoho štěstí Vám všem, kteří hledáte a nacházíte.

Pro psaní komentářů je vyžadováno přihlášení.
Žádné komentáře
Komentářů: 0
© 2009 - 2018 Robert Pösel, webdesign Jaroslav Bereza. Podmínky použití a ochrana soukromí. Generováno 0,08817s