Multideník.cz končí!
Prosím exportujte si (po přihlášení) své záznamy a komentáře.
Web bude smazán 25.5.2018.
Případný kontakt: E-mail / Facebook (Robert Pösel)

binaurální rytmy – je to bezpečné?

Kategorie: Potřebuji radu
Vloženo: 18.8.2016 - 13:10
Zobrazeno: 3578x
Začátek: 18.8.2016 - 12:58
Obsah příspěvku:

Nedávno jsem se doslechla o binaurálních rytmech, které pomocí zvuku nalazují mozek na určité vlny. Přemýšlím, že bych si je pustila před spaním a pomohla si navodit lucidní snění, ale docela mě odrazuje fakt, že se na internetu kromě binaurálních rytmů nacházejí také audiodrogy. Následně jsem si přečetla pár článků o tom že binaurální rytmy mohou člověka po čase ovládat atd. Prosím napište do komentářů, co si o tom myslíte a popřípadě, jaké zkošenosti s binaurálními rytmy máte. Děkuji

Pro psaní komentářů je vyžadováno přihlášení.

psychonaut

20.8.2016 - 9:59

Čavko Lucius. Odpovedal by som ti takto stručne, mám s tým nejaké skúsenosti: Nie je to nebezpečné. Skôr neúčinné. Audiodrogy: o tom som počul, ale je to podvod: nebude to účinkovať

Maťo

21.8.2016 - 14:17

s binaural beats mám bohaté skúsenosti , kedysi som ich sám robil… audiodrogy neexistujú to je len marketingový trik aby si niektorý ľudia kupovali tieto nahrávky v nádeji že prežijú stavy ako po drogách bez toho aby si ich reálne zobrali :) binauralky fungujú ak sú dobre namixované, vedia ich mixovať len ľudia ktorý vedia čo vyvoláva konkrétna frekvencia v mozgu , mnoho ľud namixuje binaural a dá to na youtube a povie že to je na lucidný sen alebo astrálnu cestu ale oni ani sami nevedia na akej frekvencií to ma fungovať.
Odporúčam Hemi-Sync alebo nahrávky od renomovaných neuro inštitúcií ktorý to mixujú na základe EEG meraní u ľudí ktorý reálne prežívajú lucidný sen alebo astrálnu cestu oni zmerajú frekvencie na akých im to funguje a potom namixujú podľa toho binaural beat… druhá vec ale je že tieto beaty naladia len mozog na frekvencie na ktorých sa to deje ale samotný lucidný sen alebo astrálnu cestu nevyvolajú samé od seba pretože k tomu je treba vedomú činnosť človeka takže tie beaty v podstate len uvedú tvoje telo a mozog do stavu kedy môžeš vykonať lucidný sen ale bude to už na tebe či sa to podarí alebo nie

Robyer

25.8.2016 - 9:42

„Audiodrogy“ se to nazývá proto, že se snaží naladit mozek do frekvence, ve které je po požití daných drog. Není to tak, že by ses na tom zvuku měla stát nějak fyzicky nebo psychicky závislá. A hlavně to ani nebude mít reálný efekt jako po těch drogách, bude to jen jiná forma uklidnění/nabuzení jako z jakékoliv jiné nahrávky takového typu.

Jinak je potřeba, aby si na konkrétní nahrávku mozek nejdříve zvykl a tak se může lepší efekt projevit až po x-tém poslechu stejné nahrávky v rámci třeba několika dní. A ta výsledná funkčnost může být ovlivněna mnoha faktory – samotná nahrávka, konkrétní osoba, zvolená hlasitost, co u toho děláš (zaměřuješ se na zvuk a snažíš se naladit, nebo to necháš jen pasivně hrát a přemýšlíš nad něčím jiným, nebo se věnuješ té činnosti, kterou to má podpořit), a hodně velký vliv má i to, v jakém rozpoložení se zrovna člověk nachází.

Pokud aktuálně tvůj mozek poběží na 20 Hz a budeš se chtít dostat na 5 Hz, budou fungovat nahrávky, které plynule půjdou z těch 20 na 5, ale těžko/hůř ty, které půjdou třeba z 8 na těch 5.

Možná je to jako s hudbou, kdy se každému líbí (a mění se to i v čase) různý styl i interpret právě proto, jak různou „energii“ ta hudba má od jeho stávající. A čím víc člověk poslouchá nějakou konkrétní písničku, tak se mu časem začne líbit – asi podobně jako s opakováním těch binaurálních nahrávek.

Rozhodně bych se toho nebál, a vyzkoušej sama, jestli ti nějaké nahrávky budou fungovat nebo co u nich budeš pociťovat. Tady v sekci Binaurální zážitky si můžeš přečíst pár konkrétních :)

Komentářů: 3Strana: 1 
© 2009 - 2018 Robert Pösel, webdesign Jaroslav Bereza. Podmínky použití a ochrana soukromí. Generováno 0,17217s