Nové poznatky o AC

Kategorie: Astrální rovina
Vloženo: 31.5.2012 - 17:28
Zobrazeno: 847x
Uloženo programem Multi deník
Začátek: 31.5.2012 - 0:00
(cca 10h)
Obsah příspěvku:

Včera jsem narazil na tento text:


Cvičení 2. – zapamatování snů

Když se probudíte, nehýbejte se !!!
…Chce to trochu tréninku nehýbat se po probuzení, ale když to budete zkoušet znovu a znovu, tělo bude brzy vytrénováno. Je důležité nehýbat se po probuzení protože pohybem se fyzické a astrální tělo začne rozplývat, začnete se uzavírat do fyzického těla, zatímco když se jen probudíte, těla mají volnější spojení, která napomohou lepšímu vzpomenutí na sny. (Kurz astrálního cestování – By Mark Pritchard)


To dobře vysvětluje proč lze AC dobře provádět bezprostředně po probuzení. Tak jsem to otestoval dnes ráno. Měl jsem zavřený oči a vnímal jsem sem se jak ležím na posteli. Zaměřil jsem se na pravou ruku a silou vůle jsem jí vnímal jinde než je fyzicky a vytáhl jsem jí ven. To způsobilo změnu v celém astrálně-mentálním těle a cítil jsem něco jako lehký a známý tranz. Odtud už je vymístění ostatních dalších částí těla snadnější. Jen se musím koncetrovat na to astrální tělo, na to fyzické zapomenout a vědět zcela přesně kterým z nich se zrovna pohybuji, aby nebyly zmatky. Vstal jsem z těla, ale neviděl jsem žádný obraz. Možná už jsem zjistil proč se mi po oddělení ztratí fyzická rovina.


OOBE

Pozn.:OOBE se poněkud liší od astrální projekce nebo průzračného snění tím, že jsou objektivní a probíhají v reálném čase. To je způsobeno velkým množstvím éterické látky obsažené v astrálním těle, které je drženo blízko fyzického světa. (Astrální projekce © Copyright 2.7.1994 Robert Bruce – Přeložil M.Štěpánek)


Z tohoto textu vyplývá, že dokud je astrálně-mentální tělo ještě z části navázano na éterický, tak mě to drží ve fyzické rovině. Když se vazba s éterickým sníží na minimum a jsem mimo něj, tak už mě ve fyzické rovině nic nedrží. Místo kde jsem byl, byla naprostá prázdnota vyplněná projekcemi vědomí a podvědomí. Očekával jsem že jsem u sebe v pokoji. Přestože jsem nic neviděl cítil jsem hmatové vjemy pokoje, které ale uměle vytvářelo podvědomí. Nakonec jsem se vzdal představy že jsem v pokoji a visel jsem v tom prázdnu. Nebylo poznat kde je nahoře a kde je dole nebyla tam ani gravitace. Trochu jsem zapohyboval, abych si tu lehkost a stav bez tíže trochu užil :-) Napadlo mě si zameditovat, je to skvělé prostředí. Chtěl jsem si sednou do lotosového sedu a nahmatat rukama nohy, abych si je do toho sedu umístil. Když jsem se na nohy zaměřil tak jsem nemohl žádné najít. Neviděl jsem ani jiné části těla, jen je cítil. Podvědomí se je ze zvyku vyprojektovalo. Odpovídá přesně tomu tento text s tím rozdílem, že jsem svoje tělo neviděl:


Rozplývající se ruce

Projektujete-li své astrální tělo blízko fyzické dimenze, nemáte tělo jako takové. Mysl to však není schopna přijmout, a tak obstará tělo v myšlenkové formě. Jestliže pohlédnete na své tělo, řekněme třeba na ruce, zjistíte, že se začínají velmi rychle rozplývat. Začínají blednout a řídnout a v několika sekundách se vaše prsty rozpustí jako kousek ledu pod plamenem pochodně. Zkrátí se na bledé pahýly a poté se začne rozplývat i zbytek vaší ruky a paže. Tento efekt zřejmě nastává pouze tehdy, snažíte-li se úmyslně prohlížet některou část těla nebo něco vědomě vytvořit. Záměrné prohlížení astrálního těla tímto způsobem využívá vědomé mysli, která má jen slabé tvůrčí schopnosti a nedokáže udržet složité tvary delší dobu, což způsobuje popisovaný efekt. Jestliže během projekce zahlédnete mimochodem některou část svého těla, k efektu nedochází. (Astrální projekce © Copyright 2.7.1994 Robert Bruce – Přeložil M.Štěpánek)


Vůbec tak obecně jsem měl pocit, že moje tělo tam je iluzorní a spíš jsem se vnímal jen jako nehmotný bod vědomí v prostoru. Pak jsem se vrátil zpátky do fyz. těla. Chtěl jsem si to zkusit ještě jednou abych si na trénoval výstup, ale nějak se to nevedlo. Když jsem se vymístoval, tak jsem stále cítil fyz. tělo a to mi bránilo se dostat dál. Možná už se spojení mezi fyz. a ment. tělem posílilo.

Pro psaní komentářů je vyžadováno přihlášení.

Monika

28.9.2012 - 12:57

mas pekny prispevky ;-)

Komentářů: 1Strana: 1 
© 2009 - 2018 Robert Pösel, webdesign Jaroslav Bereza. Podmínky použití a ochrana soukromí. Generováno 0,68244s